Телефон: +38 (097) 762 31 21

Здоровий спосіб життя, пробіжки, велосипед – сьогодні це модно, бо все це – ознаки успішної, впевненої у собі людини, яка вміє ставити перед собою цілі і їх досягати. Ці риси потрібні, мабуть, у будь-якій сфері життя. А спорт – це можливість перевірити і загартувати себе.
Хтось займається спортом просто заради задоволення та здоров’я, а хтось прагне чогось більшого, перетворити улюблене хобі на професію та стає професійним спортсменом. Коли вдається поєднувати корисне із приємним – це найкраще.

Сучасна Україна відома у світі багато чому завдяки досягненням наших спортсменів. Коли ви приїдете за кордон, і хтось спитає вас звідки ви, не буде нічого дивного, коли ваш співбесідник скаже: «Україна? А, знаю, Андрій Шевченко!». Теж саме і з братами Кличко та з багатьма іншими спортсменами. Просто існують більш і менш відомі види спорту, але це жодним чином не применшує досягнень тих спортсменів, які в них виступають. Навіть більше, для того, щоби взятися за вид спорту, який іще тільки розвивається, треба мати не аби яку силу волі та мужність, адже цілком можливо, що в тебе не буде наставників, які зможуть тебе підтримати і щось підказати.

Першим тріумфальним спортивним дебютом незалежної України стали XIV зимові Олімпійські ігри 1994 р. у Норвегії. А найкращий результат показали у 1996 р., на літній Олімпіаді в Атланті (США), де українські спортсмени отримали аж 9 золотих медалей. Справжніми легендами українського спорту стали легкоатлети Сергій Бубка, який встановив 35 світових рекордів, за що потрапив до книги рекордів Гіннеса, Інесса Кравець, чий рекорд не могли побити понад 20 років та Ігор Радівілов, який вигадав авторський стрибок, що увійшов в історію під його ім’ям – «The Radivilov», але згодом був заборонений через небезпечність. Справжню сенсацію у водному спорті зробила плавчиня Яна Клочкова, яка виграла практично всі змагання, в яких тільки приймала участь, а за свої заслуги отримала прізвисько «Золотої рибки». До речі, певний час Яна тренувалася у Дніпропетровській області. Стрімкою рапірою вразила всіх фехтувальниця Ольга Харлан, яка сьогодні є однією з найбільш титулованих спортсменок України. А після братів Кличків, який вийшли на спортивну пенсію, у нові вершини у боксі підкорюють Олександр Ломаченко та Олександр Усик.

Не пасе задніх і Дніпропетровська область. В нас проходить багато змагань усіх рівнів. Існує потужна федерація легкої атлетики. Впевнені перемоги здобуває спортсменка із нашої області – Ярослава Магучіх. Ярослава була визнана найкращою юною спортсменкою континенту Європейським олімпійським комітетом, завоювала срібну медаль на Чемпіонаті світу з легкої атлетики. А на чемпіонаті Європи з легкої атлетики у 2019 р. спортсмени з Дніпропетровщини отримали 19 нагород.

Але, мабуть, найцікавішим є те, що в Україні та нашій області розвиваються і більш екзотичні види спорту. Так, наприклад, у 2018 р. команда з Дніпропетровської області стала чемпіоном України з парашутно-групової акробатики у класі «двійки». У жовтні 2019 р. паралімпійці з Дніпропетровщини встановили два світові рекорди й вибороли золото на чемпіонаті світу з кульової стрільби на чемпіонаті світу у Сіднеї.Великі здобутки має бадмінтоніст Дмитро Зозуля, який сьогодні тренує збірну України з пара бадмінтону. В області потужно діє «Асоціація екстремальних видів спорту», яка виступає співорганізатором «Велоднів» у Дніпрі. Асоціація об’єднує скелелазіння, спортивний туризм, ролер-спорт, каякінг, паркур, слеклайн або ходіння по стропі, брейкінг, хіп-хоп, скейтбордінг та велоспорт.

До речі, у світі сьогодні простежується тенденція підтримки та розвитку «вуличних» видів спорту, наприклад, BMX та паркуру. BMX, який розвивався у США у 1970-х роках, серед молоді, та імітував на велосипедах мотокрос, став Олімпійським видом спорту у 2008 р., а в 2018 р. вперше новою Олімпійською дисципліною було визнано BMX категорії «фристайл парк». Справжньою подією стало проведення перші «Всесвітні міські ігри» (World Urban Games) у Будапешті (Угорщина) 13-15 вересня 2019 р. Серед переможців є й українці. Так, спортсмен Олександр Титаренко завоював бронзову медаль в паркурі на дистанції «швидкість», а Ерік Мухамедшин з України, посів п’яте місце. Анна Грюкач у паркурі стала шостою в номінації «фристайл».

Серед найвідоміших BMX спортсменів України сьогодні можна назвати дніпрян – Васю Лук’яненка та Артема Прокопенка. Вася – один із піонерів BMX руху в Україні, він став першим атлетом RedBull в Україні та виграв чемпіонат SNICKERS URБАNіЯ, регулярно приймає участь у багатьох закордонних змаганнях, виступає співорганізатором.

Спорт в Україні та Дніпропетровській області має великі перспективи. Ми маємо багато молодих та талановитих спортсменів. Розвивається спортивна інфраструктура. У Дніпрі У місті функціонує розвинена мережа спортивних споруд: 10 стадіонів, 370 спортивних майданчиків, 18 плавальних басейнів, 286 спортивних залів. У 2019 р. відкрито новий майданчик для екстремальних видів спорту (https://youtu.be/kZ09Y4Za0DA ). У вересні 2019 р. відкрито новий дитячий спортивний майданчик на базі школи № 54. В 2017 р. після капітального ремонту відкрито перший в області легкоатлетичний стадіон на Дніпропетровщині, який був закритий понад 10 років через аварійність. Сьогодні окрім стадіону тут будують Олімпійський дім – сучасну будівля з медіацентром із залами ігрових видів спорту, де можна буде приймати змагання міжнародного рівня. (https://adm.dp.gov.ua/ua/projects/pershij-legkoatletichnij-stadion-na-dnipropetrovshini-olimpijski-rezervi )

Цікаві факти:

1 / 10
1. Першим тріумфальним спортивним дебютом незалежної України стали XIV зимові Олімпійські ігри 1994 р. у Норвегії.
2. Найкращий результат за період незалежності Україна продемонструвала на літній Олімпіаді в Атланті у 1996 р, де українські спортсмени отримали 9 золотих медалей.
3. Український легкоатлет Сергій Бубка встановив 35 світових рекордів, за що потрапив до книги рекордів Гіннеса.
4. Лекгкоатлет Ігор Радівілов вигадав власний стрибок, названий на його честь - «The Radivilov». Утім згодом стрибок заборонили як надто небезпечний.
5. Плавчиня Яна Клочкова, яка виграла практично всі змагання, в яких тільки приймала участь.
6. У 2019 р. легкоатлетка з Дніпропетровщини – Ярослава Магучіх визнана найкращою юною спортсменкою Європи.
7. У 2018 р. команда з Дніпропетровської області стала чемпіоном України з парашутно-групової акробатики у класі «двійки».
8. У вересні 2019 р. український спортсмен Олександр Титаренко завоював бронзову медаль в паркурі на дистанції «швидкість» на перших «Всесвітніх міських іграх» у Будапешті (Угорщина).
9. У 2008 р. BMX став Олімпійським видом спорту, а в 2018 р. олімпійською було визнано і BMX категорію «фристайл парк».
10. Один з найвідоміших BMX спортсменів України – дніпрянин Вася Лук’яненко.
Гортай далі, там ще цікавіше