Телефон: +38 (097) 762 31 21

Для чого нам ігри?

Цуценята гарчать і по-черзі ганяються одне за одним. Вони удавано кусаються, широко розкриваючи пащеки. Кошенята котяться квартирою, наче м’яч, після чого розбігаються, щоби накинутись на суперника з новою силою. Якщо роззирнутися навколо, ми побачимо те ж саме і в тюленів, і в оленів, і навіть у тигрів та левів, бо гра – це не просто розвага, а закладена природою форма навчання та фізичного виховання. І люди також не виключення. Ба більше, наше життя більш складне, наповнене соціальними та економічними стосунками, тому і ігри наші також більш складні та вишукані.

Багатогранність

Ігри бувають різними. Це вам і ігри спортивні, і логічні, як, наприклад, шахи, і соціально-рольові, як, наприклад, дочки-матері, і навчально-пізнавальні. Ті, хто захоплюються комп’ютерними іграми також прекрасно знають, що це – збірна назва, під якою приховуються різноманітні стратегії, «стрілялки», «бродилки» та багато іншого. Сучасні дослідження показали, що навіть так звані «розважальні» ігри можуть бути корисними – якісь допомагають концентрувати увагу, якісь розвивають критичне мислення, якісь – реакцію, а якісь – вміння працювати в команді. Погодьтесь, непогані якості корисні у житті, при чому зовсім у різних галузях. Чому ж тоді дорослі так часто сердяться, коли бачать, що діти граються? Бо ці якості не заміняють конкретних знань, але і тут є можливість поєднати приємне з корисним.

Гра – це природний механізм пізнання світу.

Ігри та навчання

  • Test1
  • Test2
  • Test3

Навчатися математиці, хімії, біології, та іншим наукам легко та граючись можна вже сьогодні. Так, українська компанія «Bristar» випустила цілу низку безкоштовних комп’ютерних навчальних ігор, які можна встановити також на планшет або мобільний телефон. А за допомогою настільної гри «Важниця» можна відточувати знання з української мови. Останнім часом вийшло достатньо багато історичних навчальних ігор, так, багато із них присвячено українській революції, сторіччя якої ми відзначали у 2017 році. Серед них: «Незалежність», «Українська революція 1917-1921 років», «Галичина 1918». Але існують історичні навчальні ігри і про інші періоди. наприклад – «Криївка», яка розповідає про життя та побут Української повстанської армії. Чудово і те, що настільні ігри – це прекрасна можливість разом провести час усією родиною або із друзями. Утім, ці ігри специфічні, розраховані на різний вік – якісь на молодші, якісь – на старші класи і вони не можуть повністю замінити собою навчання. Найбільшою подією для розробників і любителів українських настолок є ярмарок-фестиваль настільних ігор «Ігросфера».

Настільні ігри – це прекрасна можливість разом провести час усією родиною або із друзями.

Майбутня професія

Але що ігри по-справжньому можуть, так це надихнути. При чому не тільки на більш глибоке вивчення якоїсь конкретної науки, але і на створення самих ігор. Гейм-індустрія – великий та перспективний ринок, в якому себе можуть знайти і програмісти, і дизайнери, і сценаристи. І українцям справді є чим похвалитися у цьому напрямку. Про те, що такі популярні комп’ютерні ігри як «Козаки» та «S.T.A.L.K.E.R.» розроблені українцями розповідають вже давно, але чи багато хто чув, що українці залучені до створення таких ігор як «Assassins Creed», «Crysis» та «World of tanks»? Звісно, вони – не повністю український продукт, а лише частково. Просто на просто деякі українські компанії працюють на замовлення – розробляють для іноземного виробника дизайн окремих персонажів чи амуніції, малюють елементи фону чи щось подібне. Робота українців настільки сподобалася іноземним компаніям, що вони почали відкривати в Україні свої філіали, як, наприклад, зробила «Ubisoft Entertainment», яка саме і робить «Assassins Creed».

Експерти кажуть, що в до 2025 р. експорт української ІТ-галузі досягне $ 8,4 млрд.
  • ArticleImage 132915
  • Header

Звісно, це лише верхівка айсбергу, бу ігор, до яких так або інакше долучалися українці дуже і дуже багато. Вже сьогодні у цій галузі в Україні працюють близько 20 000 програмних інженерів. При чому за кількістю виробництв комп’ютерних ігор,  Дніпропетровська область посідає почесне 3-тє місце. А в майбутньому очікується іще більше зростання. Експерти кажуть, що в до 2025 р. експорт української ІТ-галузі досягне $ 8,4 млрд. При чому значною мірою це будуть саме ігри. Чим не цікава галузь аби в ній працювати? Але для цього варто підтягнути математику, повчати вивчати програмування. Добре малювати також не завадить.

Не комп’ютером єдиним

Звісно, хоча, комп’ютерні ігри сьогодні користуються найбільшою популярністю (а ще більше – ігри для мобільних на Android), люди із задоволенням продовжують грати і в настільні, і в карточні ігри, які також можуть бути привабливими і цікавими. І вони далеко необов’язково мають бути навчальними – українці зробили кілька дуже успішних комерційних проектів настільних ігор, які «вистрілили» на весь світ.

Так, світовою популярністю користується розроблена українцями настільна гра «Mysterium». У 2015 р. вона виграла престижну міжнародну премію

Golden Geek Awards. Інша українська настільна гра – «Legends of Signum: Battle for Vallor» за 12 хвилин зібрала потрібну суму на Kickstarter (міжнародна платформа спільнокошту), а за кілька днів - у 9 разів більше потрібного, $109 тис.

Більшість (69%) українських ІТ-компаній розробляють власні продукти, інші створюють інді-ігри (25%), надають послуги компаніям GameDev (17%), включаючи ігрове видання (15%), і забезпечують технологію аутсорсингові послуги. Більшість ігор розроблено для платформ Android (82%) та iOS (79%), ПК / Mac (78%) та веб-браузерів (41%), а також популярних технологій VR / AR (31%).
Потенціал виробництва комп’ютерних ігор оцінили і представники влади. Так, у 2017 р. співпраця у сфері виробництва комп’ютерних ігор стала предметом міжнародних перемовин із Канадою. Виробництво настільних ігор в Україні лише розвивається, але має значний потенціал, що доводить приклад Польщі, ринок якої схожий на український. Українці вже встигли завоювати міжнародний ринок. Так, світовою популярністю користується розроблена українцями настільна гра «Mysterium». У 2015 р. вона виграла престижну міжнародну премію Golden Geek Awards. Інша українська настільна гра – «Legends of Signum: Battle for Vallor» за 12 хвилин зібрала потрібну суму на Kickstarter (міжнародна платформа спільнокошту), а за кілька днів - у 9 разів більше потрібного, $109 тис.

Гра може бути цікавим інструментом для навчання, але ще цікавіше – ігри робити, але для цього потрібно дуже багато знати та вміти, щоби вона змогла зацікавити інших. Ми на це здатні. Приклади успішних українських ігор це доводять, а отже все вказує на те, що для нас це – перспективний напрямок.

Цікаві факти:

1 / 10
Дніпропетровська область займає 3 місце в Україні за кількістю виробництв комп’ютерних ігор.
У 2015 році українська настільна гра «Mysterium» отримала престижну міжнародну премію Golden Geek Awards.
Українські виробники долучилися до створення таких популярних ігор як «Assassin's Creed», «Word of Tanks», «Crysis» та багатьох інших.
В галузі виробництва комп’ютерних ігор в Україні сьогодні працює близько 20 тисяч осіб.
За допомогою настільної гри «Важниця» можна вивчати українську мову.
«Український інститут національної пам’яті» розробив історичну гру «Українська революція 1917-1921 років».
Українська компанія «Bristar» (www.bristarstudio.com) випустила цілу низку безкоштовних комп’ютерних навчальних ігор, які допомагають вивчати шкільні предмети.
Найбільшою подією для розробників і любителів українських настільних ігор є ярмарок-фестиваль «Ігросфера».
Більшість (69%) українських ІТ-компаній розробляють власні продукти, інші створюють інді-ігри (англ. indie games від independent — «незалежний») — відеоігри, створені незалежно від фінансової підтримки великих видавців. Часто ці ігри дешеві або безкоштовні) (25%), надають послуги компаніям GameDev (17%), включаючи ігрове видання (15%), і забезпечують технологію аутсорсингові послуги.
У 2017 р. співпраця у сфері виробництва комп’ютерних ігор стала предметом міжнародних перемовин між Україною та Канадою.
Гортай далі, там ще цікавіше