Ця історія почалася з того, що молодий хлопець Богдан Логвиненко схотів розказати друзям-іноземцям про Україну. Виявилося, що ті знають дуже мало, й мають стереотипні уявлення про нашу країну. Згодом Богдан дізнався, що багато українців теж не знають, цікаві факти про місця, де вони живуть, й про дуже яскравих людей по сусідству. Тоді він вирішив поїхати у подорож усією країною, постійно ухиляючись від натоптаних туристичних маршрутів, аби відповісти на питання, хто такі українці, і розповісти про це іншим. Проект отримав назву Ukraїner.
Перша експедиція стартувала у червні 2016 року і тривала 2,5 роки. За цей час Богдан разом із фотокореспондентом та оператором проїхали понад 100 000 км. і відзняли близько 200 документальних історій. Героями цих історій стали цікаві, але маловідомі люди: народні майстри, музиканти, фермери. Ця подорож стала можливою завдяки зусиллям понад 300 волонтерів. Перед кожною подорожжю команда Ukraїner шукала інформацію про регіон та людей, в яких можна взяти інтерв’ю (для цього вони зверталися до місцевих жителів та журналістів), потім була кількатижнева поїздка у заплановану місцину, і вже потім – перегляд і обробка відзнятого матеріалу. Тут треба уточнити, що Ukraїner бачить Україну як сукупність з 16 етнічних земель, і свої маршрути вибудовує відносно певного регіону. Наразі Ukraїner вже побував на Закарпатті, Полтавщині, Буковині, Сіверщині, Поділлі, Бессарабії, Карпатах, Приазов’ї, Поліссі, Таврії, Причорномор'ї, Запоріжжі, Наддніпрянщині, Волині, Слобожанщині і готується поїхати до Галичини.
Результатом діяльності Ukraїner є неймовірно красиві фотографії України і відео сюжети. Автори працюють зі спеціальною оптикою, яка дає можливість показати нашу країну у всій її багатогранній красі.
Після впровадження проекту виявилося, що він не тільки цікавий глядачам, а й реально допомагає героям сюжетів. В одному з інтерв’ю засновник проекту розповів, що зміг звести двох людей: в одного була колекція антикваріату, з якої він хотів зробити музей, а в іншого – пусте велике приміщення. Ще одна цікава ситуація трапилася після виходу сюжету про німця Мішеля, який розводить буйволів у Закарпатті: хлопцю стали пропонувати допомогу волонтери і меценати, завдяки чому він зібрав гроші на гідну зимівлю тварин.
Уся діяльність проекту Ukraїner разом із відзнятими сюжетами й фотографіями публікується на їхньому сайті: https://ukrainer.net/uk/
Відео публікуються на ютуб-каналі: https://www.youtube.com/channel/UCbNaKxi1j-Q5jWZDpJZp56g
А більше інформації про проект можна знайти на їхній фейсбук-сторінці: https://www.facebook.com/ukrainer.net/
У 2019 році за результатами проекту Ukraїner вийшла фото-книга. Вона була представлена на Київському «Книжковому Арсеналі» разом із величезним стендом, де можна було подорожувати Україною в окулярах доповненої реальності.
Надихнувшись успіхами першого проекту, команда засновників оголосила у 2019 році, що вони збираються поїхати у другу велику експедицію, яка також триватиме 3 роки. У їхніх планах розповісти цікаві історії про українців, що мешкають закордоном, нацменшини, а також про українські міста з погляду відомих особистостей, які з них походять.