Пласт
На Дніпропетровщині також є відділ цієї організації.
Подібними враженнями про свою цікаву діяльність пластуни діляться на сайті організації за посиланням.
Сокіл
"Сокіл" ("Джура") - Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра на основі традицій українського козацтва.
Інтерв'ю
Щоб глибше зрозуміти і пройнятися духом гри, краще прочитати враження школярів міста Жовті Води на Дніпропетровщині - срібних призерів ІІ (обласного) етапу (2017 р.):
Що вам найбільше запам’яталося?
Вадим: Усе життя згадуватиму, як ми після дощу варили куліш.
Настя: Ніколи не забуду наші нічні посиденьки, за якими ми пили чай та їли згущене молоко.
Дмитро: Беззаперечно, це був лазертаг.
Даша: Нічні чергування. Це було просто щось, особливо для тих, хто дуже любить спати. Тебе намагаються розбудити, а ти навіть не розумієш, що відбувається, а потім прокидаєшся, та все одно нічого не розумієш. На нічних чергуваннях я перетворювалася в зомбі.
Яке змагання було найважчим?
Настя: «Лава на лаву», бо ми дуже боялися за наших хлопців. Страшенно за них переживали.
Руслан: Мабуть, це була туристична смуга перешкод. Її пройти неважко, але важко пройти її без штрафів.
Даша: А для мене таким змаганням була «Ватра». Вона була для мене морально найважчим конкурсом, адже це те,що я вмію і люблю робити. І я дуже боялася зробити щось не так
Чого вас навчила ця гра?
На це питання весь рій дітей дав однакову відповідь: працювати командою. Це вміння дуже важливе. Без нього не обійтися.
Чи хвилювалися ви?
Настя: О, так. Дуже. Ми дуже боялися підвести нашу школу та рідне місто, адже від «Перспективи» очікували багато. А не виправдати очікування всі тих, хто вірив у нас, – це було б просто жахливо.
Чи хотіли ви б поїхати знову? Чому?
Женя: Звісно. Це дуже класно, ця гра здружує. Вона пробуджує азарт і патріотизм у кожному з нас.
Сергій: Так, бо ця гра дає величезний досвід і багаж знань, які обов’язково знадобляться у житті.
Чи ваші очікування від цих змагань справдилися?
Настя: Я думала, що мені не сподобається, що у мене нічого не вийде! Але коли ми пройшли всі випробування, та прийшов час повертатися додому, я зрозуміла, що це найкращі шість днів у моєму житті, які я не забуду ніколи!
Даша: Я не думала, що це буде настільки круто. Це начебто хтось взяв тебе і переніс у зовсім іншу реальність. Я вийшла за межі своєї зони комфорту – я відчула всю силу життєвого вихору і зрозуміла, що потрібно виходити за кордони звичного і буденного.
Руслан: О, так! Я був упевнений, що це буде незабутньо. І я не помилився.
Вадим: Думав, що це будуть звичайні змагання. А це була маленька проекція нашого майбутнього життя.
Який момент з цих шість днів вам хотілося б пережити знову?
Дмитро: Буду лаконічним: військо-прикладні змагання.
Настя: «Ватра»! Ці емоції… Аааа. Неможливо передати словами. Саме після «Ватри» у нас з’явився командний дух та жага до перемоги!
Даша: Усі шість днів. Кожен день був особливим. Деякі дні були більш вдалими , а деякі – менш. Але це все потрібно пережити, адже всі хвилювання, маленькі сварки через дрібниці, програші, недосипання, радощі й сум – усе це вело нас до почесного другого місця. А момент нагородження – це просто щось неземне!
Шляхами героїв
«Шляхами героїв» - це одноденні безкоштовні патріотичні екскурсії для школярів Дніпропетровщини 9-11 класів, з метою розуміння ними ціни миру на більшій частині українських земель до:
- спражньої військової частини;
- першого в Україні Музею АТО (з 2016 р.);
- «Алеї пам’яті» - наймасштабніший в Україні меморіальний комплекс, де увічнені 503 героя Дніпропетровщини, які загинули під час Революції Гідності і війни на Сході
Загалом з 2017 року в патріотичних турах «Шляхами героїв» побували понад 10 тис старшокласників з різних куточків Дніпропетровщини – дані на 10 жовтня 2018 року.
Одними з відвідувачів були старшокласники з міста Марганець, які на собі відчули атмосферу 25-ї повітрянодесантної частини, скуштували солдатський обід, і нарешті зрозуміли, що мається на увазі під словами «сухий пайок». Побачили, у яких умовах проходить строкова служба десантників в Гвардійському, ознайомилися з історією військового підрозділу та оглянули техніку.
Але, як і більшість інших відвідувачів, учні зізнались, що найбільше враження справило відвідування «Музею АТО», зокрема третьої зали з кінофільмом.
Пройтись експозицією Музею АТО можна через 3D-тур.