Телефон: +38 (097) 762 31 21

Пласт

«Пласт» - найдавніша і найбільша скаутська організація в Україні, яка виховує молодь як свідомих, відповідальних і повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільнот.

На Дніпропетровщині також є відділ цієї організації.

Протягом року пластуни організовують самі або приймають участь у різноманітних заходах. Однією з таких була і участь у зйомках офіційного відео пісенного конкурсу Євробачення-2017. Своїми враженнями поділився голова львівського осередку «Пласту» Матвій Дух: «Пластуни стараються бути першими усюди. Так і в Обливаний понеділок (другий день Великодніх свят, понеділок після Великодня) ми зустрічали схід сонця на площі Ринок першими. Чому? Хлопці та дівчата не побоялися далеко не весняної погоди, щоб дуже рано зібратися для зйомок у ролику до Євробачення. Понад 10 дублів, дві перерви на каву, багато жартів (бо на камеру треба бути не заспаними, а усміхненими), стрибання та обнімання в перервах, щоб зігрітися, адаптація до змін сценарію на ходу…. Усе це — чудовий ранок понеділка. Дякуємо режисеру та його команді за те, що дали можливість пластунам бути частинкою представлення України для цілого світу!».

Подібними враженнями про свою цікаву діяльність пластуни діляться на сайті організації за посиланням.

Сокіл

"Сокіл" ("Джура") - Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра на основі традицій українського козацтва.

Інтерв'ю

  • 37962377 1995096660541795 7839303827692978176 N
  • 40503643 2058168644234596 3433505944296751104 O
  • 42727769 2098924446825682 2463864760228118528 N
  • 44316712 338688353376758 3779974642463145984 N
  • Image14

Щоб глибше зрозуміти і пройнятися духом гри, краще прочитати враження школярів міста Жовті Води на Дніпропетровщині - срібних призерів ІІ (обласного) етапу (2017 р.):

Що вам найбільше запам’яталося?

Вадим: Усе життя згадуватиму, як ми після дощу варили куліш.

Настя: Ніколи не забуду наші нічні посиденьки, за якими ми пили чай та їли згущене молоко.

Дмитро: Беззаперечно, це був лазертаг.

Даша: Нічні чергування. Це було просто щось, особливо для тих, хто дуже любить спати. Тебе намагаються розбудити, а ти навіть не розумієш, що відбувається, а потім прокидаєшся, та все одно нічого не розумієш. На нічних чергуваннях я перетворювалася в зомбі.

Яке змагання було найважчим?

Настя: «Лава на лаву», бо ми дуже боялися за наших хлопців. Страшенно за них переживали.

Руслан: Мабуть, це була туристична смуга перешкод. Її пройти неважко, але важко пройти її без штрафів.

Даша: А для мене таким змаганням була «Ватра». Вона була для мене морально найважчим конкурсом, адже це те,що я вмію і люблю робити. І я дуже боялася зробити щось не так

Чого вас навчила ця гра?

На це питання весь рій дітей дав однакову відповідь: працювати командою. Це вміння дуже важливе. Без нього не обійтися.

Чи хвилювалися ви?

Настя: О, так. Дуже. Ми дуже боялися підвести нашу школу та рідне місто, адже від «Перспективи» очікували багато. А не виправдати очікування всі тих, хто вірив у нас, – це було б просто жахливо.

Чи хотіли ви б поїхати знову? Чому?

Женя: Звісно. Це дуже класно, ця гра здружує. Вона пробуджує азарт і патріотизм у кожному з нас.

Сергій: Так, бо ця гра дає величезний досвід і багаж знань, які обов’язково знадобляться у житті.

Чи ваші очікування від цих змагань справдилися?

Настя: Я думала, що мені не сподобається, що у мене нічого не вийде! Але коли ми пройшли всі випробування, та прийшов час повертатися додому, я зрозуміла, що це найкращі шість днів у моєму житті, які я не забуду ніколи!

Даша: Я не думала, що це буде настільки круто. Це начебто хтось взяв тебе і переніс у зовсім іншу реальність. Я вийшла за межі своєї зони комфорту – я відчула всю силу життєвого вихору і зрозуміла, що потрібно виходити за кордони звичного і буденного.

Руслан: О, так! Я був упевнений, що це буде незабутньо. І я не помилився.

Вадим: Думав, що це будуть звичайні змагання. А це була маленька проекція нашого майбутнього життя.

Який момент з цих шість днів вам хотілося б пережити знову?

Дмитро: Буду лаконічним: військо-прикладні змагання.

Настя: «Ватра»! Ці емоції… Аааа. Неможливо передати словами. Саме після «Ватри» у нас з’явився командний дух та жага до перемоги!

Даша: Усі шість днів. Кожен день був особливим. Деякі дні були більш вдалими , а деякі – менш. Але це все потрібно пережити, адже всі хвилювання, маленькі сварки через дрібниці, програші, недосипання, радощі й сум  – усе це вело нас до почесного другого місця. А момент нагородження – це просто щось неземне!

Шляхами героїв

  • Image34
  • Image30
  • Image21
  • Image33
  • Image35
  • Image36
  • Image9

«Шляхами героїв» - це одноденні безкоштовні патріотичні екскурсії для школярів Дніпропетровщини 9-11 класів, з метою розуміння ними ціни миру на більшій частині українських земель до:

- спражньої військової частини;

- першого в Україні Музею АТО (з 2016 р.);

- «Алеї пам’яті» - наймасштабніший в Україні меморіальний комплекс, де увічнені 503 героя Дніпропетровщини, які загинули під час Революції Гідності і війни на Сході

Загалом з 2017 року в патріотичних турах «Шляхами героїв» побували понад 10 тис старшокласників з різних куточків Дніпропетровщини – дані на 10 жовтня 2018 року.

Одними з відвідувачів були старшокласники з міста Марганець, які на собі відчули атмосферу 25-ї повітрянодесантної частини, скуштували солдатський обід, і нарешті зрозуміли, що мається на увазі під словами «сухий пайок». Побачили, у яких умовах проходить строкова служба десантників в Гвардійському, ознайомилися з історією військового підрозділу та оглянули техніку.

Але, як і більшість інших відвідувачів, учні зізнались, що найбільше враження справило відвідування «Музею АТО», зокрема третьої зали з кінофільмом. 

Пройтись експозицією Музею АТО можна через 3D-тур.

Цікаві факти:

1 / 10
Перший «Пласт» виник у Львові більше ніж 100 років тому.
Засновником скаутингу в світі вважається генерал-лейтенант британської армії Роберт Бейден-Павелл, який в 1907 році провів перший скаутський табір на острові Браунсі.
На заняттях в сучасних складних військово-політичних умовах на Сході України українські «пластуни» вивчають основи ведення партизанської боротьби і тактику підпільної діяльності.
Розповсюдження Віфлеємського вогню миру вперше започаткувала 1988 року Австрійська телерадіокомпанія як благодійний вчинок — донести світло з символічного місця народження Ісуса Христа тим, котрі святкують Різдво поза домом — у лікарнях, сиротинцях і так далі. Того ж року ініціатива була підхоплена скаутами Відня, вже пізніше й іншими.
Джура, цюра або чура — це слово перського походження, так називали в Україні в XVI-XVIII століттях зброєносця, учня у козацької старшини. Зазвичай джурами були молоді хлопці, разом з козаками вони ходили в походи, брали участь у боях.
В рамках гібридної війни в Україні розробили Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016—2020 рр., куди включили гру „Сокіл”(„Джура”) в зв’язку з тим, що в українській політиці взагалі цей напрямок не підтримувався.
В рамках проекту «Шляхами героїв» школярі їдуть до справжньої військової частини Дніпропетровщини, де під наглядом військових оглядають військову техніку і боєприпаси.
Майже все з внутрішньої експозиції Музею АТО є справжніми речами учасників бойових дій на Сході України.
У третій залі внутрішньої експозиції нещодавно для іноземних гостей створили фільм англійською мовою. Всі відвідувачі і іноземні гості в тому числі зізнаються, що саме після цієї зали найглибше усвідомлюють трагічну ситуацію на Сході України.
Дніпропетровщина – це земля, де близько 400 років порядкували мужні козаки, тому цей край породив так багато сучасних патріотів і борців проти російської агресії.
Гортай далі, там ще цікавіше