Телефон: +38 (097) 762 31 21

Формування нової поліції

Бути поліцейським – це складна і відповідальна робота. Та навіть більше – це спосіб життя! Це значить захищати слабших та боронити закон завжди і всюди. Бути поліцейським престижно, іноді небезпечно, але люди все більше довіряють поліції. А значить – відбуваються зміни на краще.

Раніше замість поліції була міліція. Проте за довгі роки існування міліції відбулося чимало прикрих випадків, через які люди перестали їй довіряти (у 2012 році довіряли міліції лише 10% українців [дані групи "Рейтинг"]). Міліцію треба було змінювати, реформувати, залучати до охорони закону нових людей. Тому 4 серпня 2015 р. Президент України підписав закон «Про Національну поліцію», який вступив в дію 7 листопада 2015 р. Так в Україні з’явилася поліція. Зокрема, її підрозділ патрульна поліція, який патрулює міста, забезпечує порядок, першим реагує на правопорушення, надає медичну допомогу, оформляє документи при ДТП тощо.

До перших Дніпровських поліцейських обрали лише 950 осіб із понад 8000 кандидатів, що подали заявки.
  • 234a73c119a9344bceffcc76916c1e58 L
  • 1047118
  • 1047121
  • 1047124

До патрульної поліції могли вступити всі охочі, пройшовши перевірку та кількамісячне навчання. Приймали до поліції й колишніх міліціонерів, якщо ті проходили переатестацію. Зараз до лав поліції вступило багато людей, готових захищати закон. Є серед поліцейських вчені, колишні бійці АТО, професійні спортсмени. Жінок-поліцейських менше, ніж чоловіків – близько 20%, але вони теж несуть варту і працюють не покладаючи рук. Створення поліції позитивно сприйнялося громадянами України. За даними соціологічної компанії TNS, у лютому 2017 року Національній поліції довіряли 43,5% українців (причому її підрозділу - Патрульній поліції - 53%).

Першим містом, в якому запрацювала патрульна поліція, став Київ. 4 липня 2015 року на Софійській площі присягу на вірність Україні склали перші поліцейські. За кілька місяців патрульна поліція запрацювала й у Дніпрі. 17 січня 2016 року тоді ще у Дніпропетровську під дуже рясний снігопад відбулася урочиста церемонія принесення присяги. Конкурс серед полісменів був дуже суворий: до перших Дніпровських поліцейських обрали лише 950 осіб із понад 8000 кандидатів, що подали заявки.

Типи поліцейських патрулів

У складі поліції діють піші, автомобільні, мотопатрулі, річковий патруль, а також велопатрулі та кінні патрулі для паркових зон
  • 13413497 1584481281844481 2976328720279009503 N
  • 36908132 1903831643242775 5806532206344011776 N

Піші, автомобільні, мотопатрулі забезпечують громадську безпеку, ловлять хуліганів та крадіїв, допомагають громадянам. 7 лютого 2018 р. на Дніпропетровщині розпочала роботу дорожня поліція, що замінила ДАЇ. Патрульні поліцейські обслуговуватимуть дороги на ділянках автошляхів Н-11 Дніпро – Кривий Ріг - Миколаїв, М-04 Знам’янка – Луганськ – Ізварине, М-18 Харків – Сімферополь – Алушта – Ялта. Там цілодобово несуть чергування 4 автопатруля. На станції при в’їзді до м. Новомосковськ також перебуватимуть працівники УПП області.

З 15 червня 2016 року в Дніпрі запрацювала водна поліція. У її складі 42 людини. Водна поліція бореться з браконьєрами, що незаконно виловлюють рибу. А ще поліцейські чергують під час свят і рятують людей, що опинилися у воді. Водна поліція працює також і в області. Так, за їхньою інформацією, у 2018 році найбільший збиток, нанесений браконьєрами, склав 10 тисяч гривень. Більше всього рибалок, що займаються незаконним виловом риби, спіймали на Кам’янському водосховищі. Якщо збитки, нанесені бракон’єрами, перевищують 3 700 грн., інспектори викликають слідчо-оперативну групу, а порушникам загрожує кримінальна відповідальність.

З 5 травня 2016 року поліцейські на велосипедах патрулюють вулиці й парки у Дніпрі. Їм допомагає кінна поліція, яка також забезпечує порядок на масових заходах. Велополіція та кінна поліція працюють тільки у теплу пору року. Проте, під час сильної спеки коні почуваються погано, тому влітку вдень їх також стараються берегти.

Проект "Шкільний офіцер поліції"

З 2 квітня 2018 року у Дніпрі розпочався проект «Шкільний офіцер поліції»

Він діятиме у 65 школах. Дітей регулярно відвідуватиме офіцер поліції, щоб розповісти про правила дорожнього руху, поведінку у ситуаціях, коли дитина загубилася, поведінку з незнайомцями. А також розповідатиме про булінг. Булінг - форма насильства у вигляді цькування, бойкоту, насмішок, дезінформації, псування особистих речей, фізичної розправи. За даними Юнісеф, з явищем булінгу стикається 67% українських дітей. Тому у програму Шкільних офицерів поліції, у розділ для учнів 6-11 класів, увійшла тема “Протидія булінгу у дитячому середовищі». Булінг – це погане явище, яке травмує людину, котру ображають. Тому поліцейські, користуючись авторитетом, пояснюють у учням, що так чинити неможна.

Автобус-привид

Ще однією цікавою акцією від поліції став запуск «автобуса-привида». Машина виглядає дуже чудернацько: яскраво розфарбована та з велетенськими чорними руками, що «ростуть» над кабіною водія, мов роги. А ще зі сторони здається, що автобус їздить сам по собі, але це не так. У салоні сидить водій, «замаскований» під пусте водійське крісло. Мета акції – привернути увагу водіїв, щоб ті були уважними за кермом. Автобус подорожуватиме країною і відвідає великі міста: Харків, Одесу, Київ, Дніпро, Львів та ін..

Реформи поліції

Реформи поліції продовжуються і зараз. Зокрема, з 1 січня 2019 року поліцейським підвищують зарплатню. Для них також створюються сприятливі умови про покупці житла. Держава обіцяє надання іпотеки на пільгових умовах.

Зараз також відбувається оновлення поліцейського автопарку. 1 500 Toyota Prius, які передала Японія для патрульної поліції у 2015 році, добре прислужилися та вже відпрацювали своє. Тому у другій половині 2018 року до автопарку області ввели 27 кросоверів Suzuki Vitara. Чотири автівки отримав полк поліції особливого призначення, корпус оперативних дій отримав 1. Дніпровський відділ поліції отримав ключі від 10 кросоверів, Криворізький – від 3, Кам’янський, Жовтоводський та Нікопольський – отримали по 2 машини. По 1 автівці отримали Новомосковський, Павлоградський та Синельниковський відділи поліції.

День національної поліції

В Україні є професійне свято – День Національної поліції України.

Воно відзначається щорічно 4 липня (у цю дату склали присягу перші поліцейські). Проте, цю дату Президент України затвердив зовсім нещодавно – у 2018 році. До цього День Національної поліції України відзначали 4 серпня – у дату, коли був підписаний закон про її створення.

Цікаві факти:

1 / 8
Стати поліцейським може будь-хто повнолітній, пройшовши конкурсний відбір та кількамісячне навчання. Для цього потрібно заповнити анкету на сайті патрульної поліції. Зараз триває набір полісменів у всіх областях України.
Рівень довіри до поліції в Україні більше, ніж до колишньої міліції. У лютому 2017 року Національній поліції довіряли 43,5% українців (причому її підрозділу - Патрульній поліції - 53%). Тоді як міліції довіряли лише 10% громадян.
У новинах замість слова «поліцейський» іноді вживають слово «КОП» як синонім. КОП - це скорочення від COPPER, що означає «офіцер поліції».
У складі поліції діють піші, автомобільні та мотопатрулі, річковий патруль, а також велопатрулі та кінні патрулі для паркових зон. Велопатрулі та кінні патрулі працюють лише у теплі пори року, а в дуже спекотну погоду на конях стараються не виїжджати, щоб зберегти їхнє здоров’я.
Патрульна поліція у Дніпрі запрацювала з 17 січня 2016 року.
З 2 квітня 2018 року у Дніпрі стартував проект «Шкільний офіцер поліції». Він діятиме у 65 школах. До учнів у клас приходитиме офіцер поліції, щоби розповісти, про правила дорожнього руху, поведінку у небезпечних ситуаціях та випадках, коли дитина загубилася, а також про те, що таке булінг та як йому протидіяти.
День Національної поліції України відзначається щорічно 4 липня. Саме в цю дату присягу склали перші поліцейські у м. Києві.
Для виклику поліції телефонуйте 102.
Гортай далі, там ще цікавіше