Телефон: +38 (097) 762 31 21

Органічне сільське господарство

Органічне сільське господарство – це коли на чистих землях вирощують справжні, корисні продукти, які не містять ГМО – генномодифікованих організмів і не використовують шкідливих добрив – таких, як пестициди.

Добрива можуть бути тільки натуральні, а не з хімзаводу! Фактично, такі продукти вирощували наші предки 100-200 років тому. Органічне виробництво має бути натуральним у всьому, воно передбачає турботу про природу і людей!

  • F99aeeecd5e7dedaf76838efbbd8bb24 1306418381 4
  • Kak Vyrashhivat Organicheskie Ovoshhi

А чи знаєте ви? Рух за використання в раціоні органічної їжі почався в 1940 році у відповідь на зелену революцію. «Зелена революція» мала на меті значне збільшення виробництва їжі за рахунок впровадження нових сортів, використання пестицидів в сільському господарстві і харчовій промисловості... Тому наші прабабці і прадідусі мусили вживати їжу з хімічними домішками. Який жах! Проте вони почали боротися з цим, і ми продовжуємо їхню справу, щоб насолоджуватися органічно чистими продуктами!

Галузь органічного виробництва ― одна із найдинамічніших в Україні: приріст за останні 5 років склав 90%. Найбільша площа органічних земель — в Одеській (102 тис. га), Херсонській (76 тис. га), Дніпропетровській (38 тис. га) і Житомирській (32 тис. га) областях, а найбільша кількість підприємств — у Одеській області. Подумайте над тим, скільки у вашій області органічних земель, і чи можете ви смакувати екологічно чистими смаколиками.

А щоб правда знати, які у виробників чистої від ГМО їжі мають бути позначки, то звертайтесь за посиланням.

Українські органічні продукти

Перелік українських сертифікованих органічних продуктів: зернові і бобові; овочі, зелень, кавуни, дині, гарбузи; фрукти і ягоди – свіжі, сушені, морожені; виноград; молочні продукти, м’ясні вироби; яйця; гриби, горіхи, мед; джеми, сиропи, соки, спеції, консервовані овочі, трав’яні чаї тощо.

В Україну імпортуються органічні продукти, переважно з країн ЄС.

Україна експортує: органічну кукурудзу - в Іспанію, Єгипет, Іран, Португалію, Японію і Корею; органічний ріпак - в Польщу, Бельгію, Нідерланди, Туреччину та Італію; органічні фрукти, ягоди та горіхи - в Польщу, Білорусь, Казахстан; органічний мед - у Францію, Румунію, Туреччину.

Більше корисної інформації про органічні продукти та тих, хто її виробляє тут.

Основними магазинами для органічних продуктів в Україні є спеціалізовані відділи супермаркетів і невеликих магазинів. Купити органічні продукти в нашій країні можна в мережах магазинів Органік Ера, Натур Бутік, Сільпо (FozzyGroup), Delight, Еко-Шик, Goodwine, Pareco, METRO, Чумацьких Шлях, МегаМаркет, Billa, Фуршет, GlossaryOrganicProducts та інші. Більшість з них знаходяться у великих містах – Києві, Львові, Івано-Франківську, Дніпрі, Кропивницькому (в основному, це невеличкі спеціалізовані магазини).

Цікаві факти:

1 / 6
Органічна їжа дорожче загальноприйнятих продуктів: її вартість до 50% вища за ціну продуктів харчування, вироблених сучасними ефективними методами.
При дослідженні різних продуктів харчування, сліди пестицидів були виявлені тільки в 5% органічних зразків, в той час як в звичайній продукції рівень вмісту пестицидів досягає 38%.
При виробництві органічної їжі можуть використовуватися і пестициди, тільки за умови, що вони не штучного походження.
Окремі групи дослідників закликають виробників органічної їжі не використовувати нанотехнології, що передбачають маніпуляції на атомному і молекулярному рівні. І все ж встановлено, що нанотехнології вже використовуються в процесі виробництва органічних продуктів. Приміром, компанія Nano Green Sciences продає нанопестициди, заявлені як «органічні».
Сучасні дослідження показали, що люди можуть купувати органічну їжу, піддаючись, так званому, гало-ефекту. Іншими словами, ярличок органічного продукту може подіяти так, що людина по-іншому сприйме смак, калорійність і харчову цінність продукту, навіть якщо їжа буде виготовлена за загальноприйнятими технологіями.
Вирощені загальноприйнятими способами яблука, селера, солодкий перець, персики, полуниця, нектарин, виноград, шпинат, латук, огірки, лохина, картопля, зелені боби, капуста – все це фрукти, овочі та зелень, в яких можна знайти найвищий рівень вмісту пестицидів. А ось ананаси, цибуля, солодка кукурудза, зелений горошок, авокадо, білокачанна капуста, спаржа, манго, баклажани, ківі, дині, солодка картопля, грейпфрути і гриби, вирощені загальноприйнятим способом, мають найнижчий рівень вмісту шкідливих для здоров’я пестицидів.
Гортай далі, там ще цікавіше