Місцеві державні адміністрації
В Україні активно розвиваються промисловість та підприємництво, міцнішають міжнародні зв’язки. За розвиток областей відповідають місцеві державні адміністрації. Їхня діяльність регламентується «Законом України про місцеві державні адміністрації» від 09. 04. 1999 року, який за цей час зазнав незначних змін та доповнень.
В Україні здійснюють діяльність такі держадміністрації:
- обласні державні адміністрації або ОДА (всього 24);
- районні державні адміністрації;
- міські державні адміністрації (у Києві та Севастополі).
Голову місцевої держадміністрації призначає Президент України. У Дніпропетровській області головою ОДА на сьогоднішній день є Валентин Михайлович Резніченко. Потім призначений голова формує склад держадміністрації та пропонує кандидатів на посаду голів районних держадміністрацій.
Місцеві державні адміністрації взаємодіють з політичними партіями, громадськими та релігійними організаціями, професійними спілками, організаціями роботодавців. Завдяки діяльності держадміністрацій області розвивають свій потенціал. Фінансове забезпечення держадміністрацій здійснюється за рахунок Державного бюджету України.
За що відповідають держадміністрації?
Поле діяльності держадміністрацій - дуже широке, вони займаються вирішенням багатьох питань. А саме:
- охорона прав, свобод і законних інтересів громадян;
- соціально-економічний розвиток відповідної території;
- питання бюджету, фінансів та обліку;
- сприяння підприємницькій діяльності, управління майном;
- питання промисловості, сільського господарства, будівництва, транспорту і зв’язку;
- питання науки, освіти, культури, охорони здоров’я, спорту, сім’ї ;
- використання землі, природних ресурсів, охорони довкілля;
- питання зовнішньоекономічної діяльності;
- оборона робота та мобілізаційна підготовка;
- питання соціального захисту, зайнятості населення, праці та заробітної плати.
ОДА Дніпропетровскої області
У Дніпропетровській області ОДА відкрита для різних творчих проектів. Наприклад, у 2018 році у приміщеннях ОДА пройшов книжковий фестиваль «Book Space». Письменники та читачі зручно розташувалися у залах із держсимволікою, аби поспілкуватися між собою про новинки української літератури. А ще при ОДА діє школа молодого політика “Primaries” - ініціатива голови обласної ради Гліба Пригунова. У цю школу можуть вступити школярі, щоб пройти тренінги з лідерства, успішної комунікації та особистісного росту. Мета школи – надихнути молодь займатися політикою, бути активними та ініціативними, щоб любити та розвивати свої рідні міста та села.
Завдяки діяльності місцевої державної адміністрації Дніпропетровська область лідирує у багатьох сферах. У 2018 році область займала перше місце серед областей за:
- обсягом реалізованої промислової продукції;
- обсягом роздрібної торгівлі;
- експортом;
- обсягом капітальних інвестицій;
- залученням іноземних інвестицій.
Область має великий потенціал для розвитку бізнесу, вона приваблива для іноземних інвесторів, тому тут започатковуються дуже цікаві проекти. Зокрема, у Нікополі побудували найпотужнішу в області сонячну електростанцію. Проект вартістю майже 11 млн. євро втілився в життя завдяки канадським інвесторам. Панелі електростанції закордонного виробництва, а от конструкції, на яких вони тримаються, – дніпровські. Енергії, яку виробляє електростанція, вистачає майже на 12 000 квартир! До того ж сонячна енергія невичерпна та екологічно чиста – що надзвичайно добре для регіону з великою кількістю потужних промислових підприємств. Інший цікавий проект, до якого долучилися іноземні інвестори (зокрема, чеські), – пошив взуття для армії країн НАТО. Налагодження даного виробництва в Іларіонівській ОТГ Дніпропетровської області створить нові робочі місця для жителів регіону. У їхніх планах також робити взуття для воїнів української армії. Ще в Дніпропетровській області започатковується ягідний кооператив. Жителі Могилівської, Новоолександрівської, Солонянської та Сакасаганської громад планую продавати ягідну продукцію як на території нашої країни, так і закордоном.
На Дніпропетровщині піклуються про населення, будують нові садки, ремонтують школи, впроваджують медичну реформу. У 2018 році відкрито два сучасних дитячих садка в м. Підгороднє та смт. Обухівка. Ще 4 зводять «з нуля» в Кам’янському, Покрові, Старих Кодаках, Іларіоновому. Відремонтовано понад 30 шкіл, будується 20 спорткомплексів, придбано 11 шкільних автобусів. У тому ж 2018 році у Дніпрі побудовано перший в Україні інклюзивний парк. В області працює 255 інклюзивних шкіл, в яких навчаються 800 дітей з особливими потребами, та 22 ресурсно-інклюзивні центри. У 2018 р. відкрито три амбулаторії у м. Марганці та м. Жовтих Води. За 3 роки у лікарні надійшло більше 200 одиниць сучасного обладнання.
Плани на найближче майбутнє у Дніпропетровської обласної державної адміністрації також грандіозні. Місцева влада продовжить ремонтувати і будувати дороги, роблячи пересування по області максимально комфортним. У Дніпрі й надалі будуватимуть метро, зокрема, у центральну частину міста. На роботи держава планує виділити 1 392 000 000 грн. Метро допоможе розвантажити міський транспорт, до центру можна буде доїхати швидше і зручніше. У Дніпропетровській області планують також зробити новий сучасний аеропорт. Держава допоможе у фінансуванні цього величезного проекту, вклавши 200 000 000 грн. Робоча назва аеропорту - «Придніпров'я», до його будування залучать фахівців із усієї країни. А ще в Дніпрі та Павлограді розробляють проекти сучасних індустріальних парків.