Діджиталізація – це процес переведення різноманітної інформації у всіх її формах — текстовій, звуковій, графічній — у цифровий формат, зрозумілий сучасним гаджетам.
В різних джерелах використовуються декілька варіантів терміну: «цифровізація», «диджитилізація/дигиталізація» та «інформатизація» і також існують прикметники – «цифровий» та «диджитальний». Про правильність перекладу краще дізнатися у вчительки англійської мови. Адже це слово походить від англійського «digital», що означає «цифровий», «пальцевий».
Але до чого ж тут пальці? Можливо, через те, що ми користуємося нашими смартфонами саме за допомогою пальців, хто-зна! Все що є навколо нас переноситься в одинички і нулі. Пам’ятаєте, як на уроках інформатики? Інформацію можна виміряти, за допомогою бітів (а також байтів, кілобайтів, мегабайтів тощо) можна перенести будь-який обcяг даних до вашого гаджету. Наприклад, зараз ви без проблем можете поспілкуватися з друзями з іншого континенту за лічені секунди. А ще сто років тому, аби надіслати листа на інший материк – потрібно було чекати тижнями!
Завдяки дигиталізації можливо без проблем обробляти будь-яку інформацію, що суттєво допомагає прискорити роботу людини. Поєднуючи різну інформацію можна отримувати зручні сервіси. Наприклад, поєднавши дані про місцезнаходження з інформацією про ваші пошукові запити смартфон може визначити ваші уподобання. На підставі цієї інформації Вам може бути запропоновано варіанти відпочинку, які підходять саме вам. Зараз в Україні є онлайн більше 120 послуг. Так, наприклад, онлайн можна оформити державну допомогу при народженні дитини, просто подавши документи через інтернет. Також через інтернет записатися для реєстрації шлюбу, поміняти ім'я або прізвище в паспорті, оформити закордонний паспорт, отримати пенсійне посвідчення і навіть подати на розлучення.
Переглянути всі ці послуги і детальніше про них дізнатися можна на сайті igov.gov.ua, або ж в кабінеті електронних сервісів від Міністерства юстиції. Поєднуючи різні дані, ви отримуєте принципово нові сервіси. Вони можуть спростити життя, знизити витрати і підвищити продуктивність праці. У нас є Інтернет, який дозволяє зберігати і обмінюватися даними. Так само є смартфони, ПК, планшети і т.п. що дозволяють збирати і оцифровувати інформацію.
Україна за кількістю працівників сфери інформаційних технологій вважається одним із лідерів у Східній Європі. У нас налічується близько 90 000 таких фахівців. Цей сектор економіки розвивається напрочуд швидко: за 2017 рік маємо плюс 27%, попередні кілька років демонстрували приблизно таке ж вражаюче зростання!
Цифрова економіка — нова для України модель розвитку. 17 січня 2018 року уряд ухвалив «Концепцію розвитку цифрової економіки та суспільства України на 2018-2020 роки». Ключовими напрямками є розвиток цифрової інфраструктури – всю територію України планують покрити широкосмуговим інтернетом; а також цифровізація освітніх процесів, що дасть поштовх цифровим трансформаціям у системі освіти, медицини, екології, безготівкової економіки, інфраструктури, транспорту тощо. Діджиталізація (цифрові технології) приходить на заміну старим засобам електронної комунікації — телефону, факсу, телеграфу. Пригадайте, якими були перші комп’ютери, так звані електронно-обчислювані машини. Та вони ж були розміром з цілу кімнату. А зараз наші гаджети легко поміщаються у нас в кишені, але їх функції є кращими у тисячі разів! Недарма їх називають «кишеньковими ПК». Нові цифрові технології дозволяють створювати і поширювати величезні обсяги інформації майже необмеженому колу осіб — швидко, якісно, дешево. Тому процес оцифрування охопив різні верстви сучасного суспільства: керування державою, економікою, бізнесом та побутом кожного з нас.
США, Сингапур, Швейцарія, країни Скандинавії — лідери цифрової економіки 2019 року за даними The IMD World Digital Competitiveness Ranking. Згідно з рейтингом, Україна опустилася на 2 позиції, посівши 60 місце, між Перу й Аргентиною. Також в Україні від вересня 2019 року почало діяти Міністерство цифрової трансформації, яке реалізує державну політику у сферах цифровізації, цифрового розвитку, цифрової економіки, цифрових інновацій, розвитку цифрових навичок та цифрових прав громадян.