Телефон: +38 (097) 762 31 21

Десантно-штурмові війська (ДШВ) - це окремий рід військ Збройних Сил України (ЗСУ), який призначений для захоплення противника зненацька та дій в його тилу. До складу входять повітряно-десантні, аеромобільні та штурмові частини.

Чи знаєте ви? Перше десантування в історії було здійснено радянськими бійцями в 30-х роках минулого століття і цей рід військ вважається одним з найкращих. Адже може здійснювати різноманітні операції у найтяжчих умовах. І в сучасній історії людства десантним операціям відводиться значна роль.

До 2012 року Десантно-штурмові мали назву Аеромобільні війська, з 2012 до 2017 року мали назву Високомобільні десантні війська з абревіатурою ВДВ. Ця калька була притаманна багатьом пострадянським країнам. Тому потрібно було знайти свій, новий шлях, адже наша армія – це не пережиток минулого! До 2015 року рід десантних військ входив до складу Сухопутних військ.

Десантно-штурмові війська здатні діяти як повітряний десант і призначені для виконання бойових завдань у тилу ворога, які неможливо виконати іншими силами та засобами.

І їхня перевага і необхідність є очевидною. Так, в червні 1944 року, в рамках найбільшої десантної операції в історії людства – «Оверлорд» («Повелитель») було відкрито другий фронт в Західній Європі. Ця подія приблизила кінець Другої Світової війни.

ДШВ перебувають у постійній бойовій готовності і є найлегшим у переміщенні родом військ, який спроможний виконувати будь-яке завдання в різних умовах.

Основними завданнями ДШВ визначені:

  • порушення управління військами і роботи тилу противника;
  • унеможливлення планомірного використання резервів противником;
  • боротьба з повітряними десантами і угрупуваннями противника, що прорвалися;
  • утримання важливих об'єктів і рубежів з метою забезпечення швидкого розгортання власних військ та сил на визначених територіях.

Наприкінці жовтня 2017 року Командування ВДВ повідомило про затвердження нового бренду та нової дати професійного свята. Назву змінено на: Десантно-штурмові війська, професійне свято: новостворені Десантно- штурмові війська відзначатимуть 21 листопада, в День архістратига Михаїла.

21 листопада 2017 року було проведено урочисту церемонію на Михайлівській площі в Києві під час якої Президент України й військове командування вручили нову символіку:

    • було проведено церемонію заміни блакитного берета на берети кольору марун (схожий на бордовий) разом із новим беретним знаком;
    • вручено штандарт командувача десантно-штурмових військ;
    • вручено прапор роду військ;
    • встановлено текст клятви десантника

Одне з прізвисьок українських десантників — єноти. Це знайшло відображення у сувенірній продукції десантних військ, ілюстраціях. Єнотами назвав десантників і президент України у вересні 2018.

Цікаві факти:

1 / 6
1. Штаб командування Десантно-штурмових військ Збройних сил України знаходиться у місті Житомир (військова частина А3771);
2. Гаслом Десантно-штурмових військ є «Завжди перші!», яке замінило радянське «Ніхто, крім нас!»;
3. Навчатися на бійця Десантно-штурмових військ можна на факультеті десантно-штурмових військ Одеської військової академії Командування та 199 навчальному центрі;
4. Десантно-штурмові війська були утворені в січні 1992 року та увійшли поступово до складу ЗСУ до літа 1993 року;
5. Українські десантники брали участь в таких миротворчих місіях/війнах як: місії в Югославії, Іраку, Сьєрра-Леоне, Косово, Ліберії та активні учасники російсько-української війни з 2014 року;
6. Жінки також без перешкод можуть бути десантницями, наприклад, дружина командувача Десантно-штурмових військ генерал-лейтенанта Забродського – десантниця.
Гортай далі, там ще цікавіше