Телефон: +38 (097) 762 31 21

Сухопутні війська України — найчисленніший самостійний вид збройних сил України, призначений для ведення бойових дій переважно на суходолі. Сухопутні війська ЗСУ (СВ ЗСУ) були сформовані у складі Збройних Сил України на підставі Указу президента України у 1996 році.

 

Сухопутні війська є найчисленнішим видом збройних сил практично будь-якої держави світу. У деяких країнах вони можуть називатися Армією. Нарівні з військово-морськими і військово-повітряними силами, призначені для виконання завдань на сухопутних театрах воєнних дій. У більшості країн сухопутні війська складають основу їхньої воєнної потужності.

А чи знаєте ви? За бойовими можливостями сухопутні війська здатні самостійно або у взаємодії з іншими видами збройних сил відбити вторгнення сухопутних армій, крупних повітряних і морських десантів противника, завдавати одночасних масованих вогневих ударів, проривати оборону ворога, здійснювати швидкий наступ, захоплювати зайняту територію тощо. Головними властивостями сухопутних військ є велика вогнева могутність і ударна сила, висока маневреність і повна бойова самостійність.

Сухопутні війська є головним носієм бойової могутності Збройних Сил незалежної Української держави. За своїм призначенням та обсягом покладених на них завдань вони відіграють вирішальну роль у виконанні Збройними Силами України своїх функціональних завдань як у мирний, так і у воєнний час.

День Сухопутних військ ЗС України щорічно відзначається 12 грудня. Свято було встановлено згідно з указом президента України «Про День Сухопутних військ України» від 18 жовтня 1997 р.

Сухопутні війська — прадавній вид збройних сил. У рабовласницьких державах вони складалися з піхоти, і кінноти або лише з одного роду військ. У стародавніх держав виникли організаційні одиниці (десятки, сотні і ін.). В період Середньовіччя головним родом була лицарська кіннота, піхота грала допоміжну роль. На Русі піхота зберігала своє значення нарівні з кіннотою. З 14 ст. в Західній Європі відбувалося відродження піхоти як одного з основних родів військ і з'явилася артилерія.

Сучасні Сухопутні війська Збройних Сил України — це система, яка складається з механізованих і танкових військ, ракетних військ і артилерії, армійської авіації, частин і підрозділів протиповітряної оборони, спеціальних військ, частин та установ технічного та тилового забезпечення.

На теперішній час Сухопутні війська Збройних Сил України організаційно складаються з Командування Сухопутних військ Збройних Сил України, оперативних командувань «Південь», «Північ», «Захід», «Схід» та частин безпосереднього підпорядкування Командуванню Сухопутних військ Збройних Сил України. До складу Сухопутних військ Збройних Сил України також входять військово-навчальні заклади.

Підтримання міжнародного миру і безпеки є одним з пріоритетних напрямів зовнішньої політики України. Тому Сухопутні війська Збройних Сил України ведуть активну миротворчу діяльність, яка була розпочата у 1992 році. Основними напрямками якої є: військове співробітництво, організація та проведення багатонаціональних навчань, участь визначених підрозділів в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки.

Також цікавим фактом є те, що у період національно-визвольних змагань українського народу 1917-1921 рр. існували сухопутні частини Української Народної республіки (Армія УНР), що стала першим національним українським військом в ХХ столітті. Тобто, наші предки вже 100 років тому відстоювали незалежність держави, як і наші воїни на сході України в наш час.

Цікаві факти:

1 / 6
1. У Сухопутних військ ЗС України є девіз - «За Україну! За її волю!».
2. Емблема Сухопутних військ Збройних Сил України являє собою прямий рівносторонній хрест із розбіжними сторонами малинового кольору, в центрі якого у круглому медальйоні синього кольору вміщено зображення Знака Княжої Держави Володимира Великого. Медальйон накладено на зображення двох схрещених мечів вістрям угору.
3. Прапор Сухопутних військ Збройних Сил України являє собою прямокутне полотнище малинового кольору. У центрі полотнища розміщено зображення емблеми Сухопутних військ Збройних Сил України.
4. До 2005-го року, згідно з Державною програмою будівництва ЗСУ, на базі колишніх військових округів були створені оперативні командування: "Захід", "Північ" і "Південь".
5. На 2016 рік чисельність Сухопутних військ ЗС України складала 169 000 військовослужбовців.
6. Сухопутні війська ЗСУ мають на озброєнні танки, бойові машини піхоти, бронетранспортери, артилерію різної потужності та призначення, протитанкові ракетні комплекси, зенітні ракетні комплекси, засоби управління, автоматичну стрілецьку зброю.
Гортай далі, там ще цікавіше