Альтернативна енергетика
Альтернативна енергетика – це використання енергії природних відновлюваних джерел – сонця, води, вітру тощо. Ще в доісторичну епоху люди палили вогнища для обігріву, пізніше – топили печі дровами, підігрівали воду на сонці, використовували енергію проточної води на водяних млинах і таке інше.
А чи знаєте ви? Класичним засобом отримання тепла та енергії вважається спалювання викопного палива – вугілля, нафти, газу. Такими ресурсами користувалися люди до XXI cтоліття. В результаті цього в повітря потрапляє дуже багато парникових газів – вуглекислого газу, метану та інших. Це завдає шкоди здоров’ю планети, усім людям, від цього виникають хвороби, тому це дуже шкідливо і не екологічно. Сучасне суспільство має думати про те як економно використовувати паливо і бути здоровим.
Крім того, запаси викопного палива не є нескінченними, і тому ціни на ці ресурси будуть весь час зростати. За середніми підрахунками нафти в розвіданих родовищах світу вистачить на 15-25 років, газу – на 30-50 років, вугілля – на 100-200 років. А вони створювалися у глибинах землі протягом мільйонів років!
У 20 столітті людина навчилася отримувати енергію в процесі розпаду атомів деяких речовин. Атомна енергетика безпосередньо не супроводжується шкідливими викидами, але має інші недоліки – високий ризик масового ураження в разі аварій, необхідність захоронення радіоактивних відходів та інші.
Запровадження альтернативних джерел енергії
У зв'язку з цим країни ЄС активно стимулюють запровадження альтернативних джерел енергії — до 2020 року їх частка в структурі виробництва електроенергії має скласти до 20%, а у 2030-му — вже 50%. Плани України поки що скромніші: відповідно до Енергетичної стратегії на період до 2035 року, частка відновлюваних джерел у генерації електроенергії у 2020 році має складати 7%, а в 2025 — понад 13%.
Отримання альтернативної енергії – це ще й шоколадно! Один вчений в Університеті Уоріка в Британії мав намір створити гоночний автомобіль, який працював би на відходах продуктів, отриманих при виробництві шоколаду. І він здійснив свою задумку. Крім того, сам автомобіль майже повністю складається з перероблених органічних матеріалів.
Наразі динаміка запровадження відновлюваної енергетики в Україні з року в рік залишається позитивною — у 2017-му ввели потужностей на 257 МВт, що в 2,1 раза більше, ніж попереднього року. Таким чином, у 2017 році загальна потужність відновлюваних джерел енергії в Україні зросла на 23% — майже до 1375 МВ.
На полицях магазинів або в Інтернеті можна знайти, наприклад, зарядні пристрої для телефону або ноутбука, оснащені невеликою сонячною панеллю. Вони можуть бути Вам особливо корисні на природі або в інших випадках, коли «під рукою» немає робочої розетки. Тому ви також можете використовувати альтернативні джерела енергії вже зараз.