Телефон: +38 (097) 762 31 21

Альтернативна енергетика

Альтернативна енергетика – це використання енергії природних відновлюваних джерел – сонця, води, вітру тощо. Ще в доісторичну епоху люди палили вогнища для обігріву, пізніше – топили печі дровами, підігрівали воду на сонці, використовували енергію проточної води на водяних млинах і таке інше.

А чи знаєте ви? Класичним засобом отримання тепла та енергії вважається спалювання викопного палива – вугілля, нафти, газу. Такими ресурсами користувалися люди до XXI cтоліття. В результаті цього в повітря потрапляє дуже багато парникових газів – вуглекислого газу, метану та інших. Це завдає шкоди здоров’ю планети, усім людям, від цього виникають хвороби, тому це дуже шкідливо і не екологічно. Сучасне суспільство має думати про те як економно використовувати паливо і бути здоровим.

Класичним засобом отримання тепла та енергії вважається спалювання викопного палива – вугілля, нафти, газу

Крім того, запаси викопного палива не є нескінченними, і тому ціни на ці ресурси будуть весь час зростати. За середніми підрахунками нафти в розвіданих родовищах світу вистачить на 15-25 років, газу – на 30-50 років, вугілля – на 100-200 років. А вони створювалися у глибинах землі протягом мільйонів років!

У 20 столітті людина навчилася отримувати енергію в процесі розпаду атомів деяких речовин. Атомна енергетика безпосередньо не супроводжується шкідливими викидами, але має інші недоліки – високий ризик масового ураження в разі аварій, необхідність захоронення радіоактивних відходів та інші.

Запровадження альтернативних джерел енергії

 

  • 2
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5

У зв'язку з цим країни ЄС активно стимулюють запровадження альтернативних джерел енергії — до 2020 року їх частка в структурі виробництва електроенергії має скласти до 20%, а у 2030-му — вже 50%. Плани України поки що скромніші: відповідно до Енергетичної стратегії на період до 2035 року, частка відновлюваних джерел у генерації електроенергії у 2020 році має складати 7%, а в 2025 — понад 13%.

Отримання альтернативної енергії – це ще й шоколадно! Один вчений в Університеті Уоріка в Британії мав намір створити гоночний автомобіль, який працював би на відходах продуктів, отриманих при виробництві шоколаду. І він здійснив свою задумку. Крім того, сам автомобіль майже повністю складається з перероблених органічних матеріалів.

У 2017 році загальна потужність відновлюваних джерел енергії в Україні зросла на 23%

Наразі динаміка запровадження відновлюваної енергетики в Україні з року в рік залишається позитивною — у 2017-му ввели потужностей на 257 МВт, що в 2,1 раза більше, ніж попереднього року. Таким чином, у 2017 році загальна потужність відновлюваних джерел енергії в Україні зросла на 23% — майже до 1375 МВ.

На полицях магазинів або в Інтернеті можна знайти, наприклад, зарядні пристрої для телефону або ноутбука, оснащені невеликою сонячною панеллю. Вони можуть бути Вам особливо корисні на природі або в інших випадках, коли «під рукою» немає робочої розетки. Тому ви також можете використовувати альтернативні джерела енергії вже зараз.

 

Цікаві факти:

1 / 6
В якості альтернативного джерела можна використати відходи від промислової переробки деревини, які як правило, викидаються. Одним з рішень є доставка тирси на електростанції для подальшого спалювання. Тепло ж буде використовуватись для вироблення електроенергії.
Це може прозвучати дивно, але використані підгузники можуть стати відмінним джерелом палива. Мова знову йде про сміття, перетворене в паливний газ за допомогою піролізу.
У 2007 році був знайдений спосіб запалювання солоної води за допомогою радіохвиль. Отримане тепло може привести в рух невеликий двигун. Іншими словами, було доведено, що солона вода є потенційним джерелом живлення, але розвиток цієї ідеї з тих пір практично не просунувся.
Щогодини Земля отримує від Сонця енергії більше ніж потрібно для забезпечення глобальних енергетичних потреб на цілий рік.
Гідроелектростанції виробляють майже п'яту частину усієї електроенергії у світі.
Вітер це чисте джерело відновлюваної енергії, яке не спричиняє забруднень ні води, ні повітря. Оскільки вітер є безкоштовним, з моменту зведення турбіни експлуатаційні витрати зводяться майже до нуля.
Гортай далі, там ще цікавіше